Rá-adás

Válogatás az NYTV magazinműsoraiból

A december 3-ai műsor tartalmából:

A Filharmónia nyíregyházi szezonnyitó koncertjén a Debreceni Filharmonikus Zenekar és a Kodály Kórus előadásában hallhatták Beethoven 9. szimfóniáját és Bach: Brandenburgi versenyét. A Beethoven évről, további hangversenyekről, álmokról és valóságról beszélt Somogyi -Tóth Dániel karmester, és a Filharmónia Magyarország ügyvezető igazgatója Szamosi Szabolcs.

Magyarországi ősbemutatóra készülnek a Móricz Zsigmond Színházban. Szente Vajk rendezi a 9 – 5 – ig Broadway musicalt, melynek december elején lesz a bemutatója. A Hello Dolly, a Sherlock Holmes és a Meseautó után újabb siker ígérkezik Szente Vajk színpadán. A dalokat Dolly Parton nyolcszoros Grammy – díjas amerikai country – és pop énekes, dalszerző írta.

A 10 éve megszűnt Nyírvidéki kisvasút, és az 50 éve félreállított nyíregyházi villamos emlékére rendeztek kiállítást a Kállay Gyűjteményben. A gazdag, interaktív bemutató március végéig várja a látogatókat

Egyik kollégánk szenzációs hírrel jött: „Képzeld Lacikám, van egy fakerekes autójuk”. Moravecz Péter oldtimer gyűjtő, restaurátorral beszélgettünk a Szieszta című műsorunkban.

Turán Frigyes nyerte meg a nyíregyházi központtal megrendezett Rally Hungary-t. A három napos őrült versenyre Európa legjobb versenyzői jöttek el. Nyíregyházán derült ki az is, hogy a 25 éves, egész évben okosan versenyző, Chris Ingram lett a sportág új Európa bajnoka. A Rally Hungary mellett második alkalommal rendezték meg a Nyíregyháza Rallyt, ami az országos bajnokság egyik állomása. Összesen 120 autóversenyző látogatott el a megyeszékhelyre.

Az állatpark híreit mindig megtalálják a Rá-adás című műsorunkban. Most két színes érdekes anyagot vetítünk le. A szorgalmas gyakorlásnak köszönhetően egyre több feladatot tudnak megoldani a Nyíregyházi Állatpark kaliforniai oroszlánfókái. Az úszólábúak az őszi és téli időszakban is naponta négyszer tréningeznek, s már készülnek a következő szezonra, 2020-ban is új látványos műsorral szórakoztatják majd a nagyérdeműt.

Faragott tökökbe rejtett csemegéket kaptak a Nyíregyházi Állatpark lakói. Az angolszász nyelvterületen népszerű Halloween hagyományokat úgy idézték fel, hogy az állatkerti szálloda kis vendégei tököt faraghattak és ezekbe kerültek bele az állati finomságok. A nagymacskák, és többek között a majmok örülhettek a különleges ajándékoknak.

Vetítések: kedd 19.30, szerda 8.00 és 22.20, szombat 22.30