Alkotás utca

kéthetente

Minden, ami kultúra, minden, ami Nyíregyháza.

A Nyíregyházi Televízió kulturális magazinja kéthetente látható az NYTV képernyőjén. A magazinműsor Nyíregyháza kulturális életét mutatja be. A nézői követhetik, hogy az évad során milyen előadások láthatók a Móricz Zsigmond Színház színpadán, a Krúdy Kamarában és a MŰvész Stúdióban, a felnőtteknek és a gyermekeknek szóló darabokról az előadások rendezői és a színészek mesélnek. A kulturális magazinban a nézők láthatnak riportokat kötetbemutatókról, író-olvasó találkozókról, komolyzenei hangversenyekről és könnyűzenei koncertekről, a Városi Galéria és a Pál Gyula Terem kiállításairól, a Jósa András Múzeum és a Kállay Gyűjtemény rendezvényeiről és tárlatairól, a Váci Mihály Kulturális Központ rendezvényeiről, de bepillanthatnak a nyári szabadtéri előadások jeleneteibe és képet kaphatnak az őszi VIDOR Fesztivál hangulatáról.

Az Alkotás utca szerkesztője: Matyasovszki Edit

A május  25-ei műsor tartalmából:

KOCSIS ANIKÓ: INFORMÁCIÓKERESÉS A NETEN

Vetítések: hétfő 20.30, kedd 9.00

A május 28-ai műsor tartalmából:

TÓTH MÁRTA: MIKROBIOLÓGIAI KUTATÁSOK

Vetítések: csütörtök 20.30, péntek 9.00

A június 1-jei műsor tartalnából:

VASS RÓBERT: ALFÖLDÜNK ALKOTÓJA A TISZA

Vetítések: hétfő 20.30, kedd 9.00