Alkotás utca

kéthetente

Minden, ami kultúra, minden, ami Nyíregyháza.

A Nyíregyházi Televízió kulturális magazinja kéthetente látható az NYTV képernyőjén. A magazinműsor Nyíregyháza kulturális életét mutatja be. A nézői követhetik, hogy az évad során milyen előadások láthatók a Móricz Zsigmond Színház színpadán, a Krúdy Kamarában és a MŰvész Stúdióban, a felnőtteknek és a gyermekeknek szóló darabokról az előadások rendezői és a színészek mesélnek. A kulturális magazinban a nézők láthatnak riportokat kötetbemutatókról, író-olvasó találkozókról, komolyzenei hangversenyekről és könnyűzenei koncertekről, a Városi Galéria és a Pál Gyula Terem kiállításairól, a Jósa András Múzeum és a Kállay Gyűjtemény rendezvényeiről és tárlatairól, a Váci Mihály Kulturális Központ rendezvényeiről, de bepillanthatnak a nyári szabadtéri előadások jeleneteibe és képet kaphatnak az őszi VIDOR Fesztivál hangulatáról.

Az Alkotás utca szerkesztője: Matyasovszki Edit

A február 24-ei műsor tartalmából:

EGY SZÍNMŰVÉSZ, EGY FESTŐMŰVÉSZ ÉS KÉT ÖRÖKSÉG-DÍJAS TÁNCOSPÁR

Egy színművész, egy festőművész és két Örökség-díjas táncospár a legújabb kulturális magazin szereplője. Kálid Artúr, aki különben Winkler. Madarassy György, kinek kiállításán visszatér a bohóc, az a szürreális figura, aki akár mi is lehetnénk. Szállítás előtt a műteremben találkoztunk a művésszel. Aztán a mikrofon előtt a Kácsor meg az Antal házaspár. Nekik csak egyszerűen, életük a tánc.

Vetítések: hétfő 18.30, kedd 7.00 és 20.30, szerda 9.00 és 22.20, vasárnap 21.30