Alkotás utca

kéthetente

Minden, ami kultúra, minden, ami Nyíregyháza.

A Nyíregyházi Televízió kulturális magazinja kéthetente látható az NYTV képernyőjén. A magazinműsor Nyíregyháza kulturális életét mutatja be. A nézői követhetik, hogy az évad során milyen előadások láthatók a Móricz Zsigmond Színház színpadán, a Krúdy Kamarában és a MŰvész Stúdióban, a felnőtteknek és a gyermekeknek szóló darabokról az előadások rendezői és a színészek mesélnek. A kulturális magazinban a nézők láthatnak riportokat kötetbemutatókról, író-olvasó találkozókról, komolyzenei hangversenyekről és könnyűzenei koncertekről, a Városi Galéria és a Pál Gyula Terem kiállításairól, a Jósa András Múzeum és a Kállay Gyűjtemény rendezvényeiről és tárlatairól, a Váci Mihály Kulturális Központ rendezvényeiről, de bepillanthatnak a nyári szabadtéri előadások jeleneteibe és képet kaphatnak az őszi VIDOR Fesztivál hangulatáról.

Az Alkotás utca szerkesztője: Matyasovszki Edit

A november 13-ai műsor tartalmából:

Nyíregyházán rendez Simon Kornél

A Kodály Társaság vendége volt Sebestyén Márta

Megnyílt a megyei Őszi Tárlat

Az Oscar című francia vígjáték decemberi bemutatójára készülnek a Móricz Zsigmond Színházban. Kodály Zoltán egyik utolsó népzene szakos tanítványa, Sebestyénné Farkas Ilona lánya, a Kossuth-díjas énekes társaságában mesélt emlékeiről, és arról az útravalóról, mellyel a mester megajándékozta őket. A Bencs Villában látható a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Őszi Tárlat 59 alkotása, köztük a nyíregyházi és a megyei díjazott, Vikár P. István grafikusművész és Bíró Lajos szobrászművész munkája is.

Vetítések. kedd 19.30, szerda 8.00, csütörtök 20.30, péntek 9.00, szombat 22.30, vasárnap 21.30