Alkotás utca

kéthetente

Minden, ami kultúra, minden, ami Nyíregyháza.

A Nyíregyházi Televízió kulturális magazinja kéthetente látható az NYTV képernyőjén. A magazinműsor Nyíregyháza kulturális életét mutatja be. A nézői követhetik, hogy az évad során milyen előadások láthatók a Móricz Zsigmond Színház színpadán, a Krúdy Kamarában és a MŰvész Stúdióban, a felnőtteknek és a gyermekeknek szóló darabokról az előadások rendezői és a színészek mesélnek. A kulturális magazinban a nézők láthatnak riportokat kötetbemutatókról, író-olvasó találkozókról, komolyzenei hangversenyekről és könnyűzenei koncertekről, a Városi Galéria és a Pál Gyula Terem kiállításairól, a Jósa András Múzeum és a Kállay Gyűjtemény rendezvényeiről és tárlatairól, a Váci Mihály Kulturális Központ rendezvényeiről, de bepillanthatnak a nyári szabadtéri előadások jeleneteibe és képet kaphatnak az őszi VIDOR Fesztivál hangulatáról.

Az Alkotás utca szerkesztője: Matyasovszki Edit

A műsor tartalmából:

IRODALOM, SZÍNHÁZ, KIÁLLÍTÁS

A legfrissebb összeállításban az Artisjus Irodalmi díjas nyíregyházi íróval, Kováts Judittal találkozhatnak. Megmutatjuk a II. Nyíregyházi Tavaszi Tárlat alkotásait, aztán betekintünk színházi műhelyekbe. A Móricz Zsigmond Színházban az utolsó bemutatók próbái zajlanak, a mandalások pedig a nyárra készülnek.

Vetítések: csütörtök 20.30, péntek 9.00, szombat 22.30, vasárnap 21.30