Alkotás utca

kéthetente

Minden, ami kultúra, minden, ami Nyíregyháza.

A Nyíregyházi Televízió kulturális magazinja kéthetente látható az NYTV képernyőjén. A magazinműsor Nyíregyháza kulturális életét mutatja be. A nézői követhetik, hogy az évad során milyen előadások láthatók a Móricz Zsigmond Színház színpadán, a Krúdy Kamarában és a MŰvész Stúdióban, a felnőtteknek és a gyermekeknek szóló darabokról az előadások rendezői és a színészek mesélnek. A kulturális magazinban a nézők láthatnak riportokat kötetbemutatókról, író-olvasó találkozókról, komolyzenei hangversenyekről és könnyűzenei koncertekről, a Városi Galéria és a Pál Gyula Terem kiállításairól, a Jósa András Múzeum és a Kállay Gyűjtemény rendezvényeiről és tárlatairól, a Váci Mihály Kulturális Központ rendezvényeiről, de bepillanthatnak a nyári szabadtéri előadások jeleneteibe és képet kaphatnak az őszi VIDOR Fesztivál hangulatáról.

Az Alkotás utca szerkesztője: Matyasovszki Edit

A műsor tartalmából:

Megmutatjuk a Tavaszi Tárlat alkotásait, beszámolunk a XV. Országos Zeneiskolai Zongoraverseny előkészületeiről, illetve megismerhetik a Művészeti Szakgimnázium idei díjazottjait a népzene, képző - és iparművészeti tagozatról.

Vetítések: hétfő 18.30, kedd 7.00 és 19.30, szerda 8.00 és 22.20, csütörtök 20.30, péntek 9.00 és 21.30, szombat 9.30 és 22.15, vasárnap 20.30