Nyíregyháza első televíziója

Adatkezelési tájékoztató

Adatvédelmi minőségpolitika

Általános munkáltatói adatvédelmi szabályzat

Az érintetti kérelmek teljesítésének rendjéről

Incidenskezelési szabályzat

Munkavállalói adatbiztonsági szabályzat

NYTV: Nyíregyháza első televíziója

Az elsők között

A Nyíregyházi Televízió az ország egyik legrégebben működő (idén jubiláló, 30 éves), vételi körzetét, elérését tekintve az egyik legszélesebb hatókörű, szakmai elismertségét illetően pedig rangos, megbecsült helyi médiuma. A Nyíregyházi Televízió az ország első helyi televíziói között kezdte meg működését 1985 márciusában.

Kábelen és sugározva (és neten...)

Műsoraink korábban csak a város kábelhálózatán voltak láthatók, a 90-es évek közepétől azonban ezzel párhuzamosan már sugározzuk is az adást az UHF 39-es csatornán, a város vételi körzetében. A napokban a televízió Nyíregyháza 54-es csatornáján fogható, a megyeszékhely 25 kilométeres körzetében. Ami a sugárzást illeti: a térségben elsőként valósítottuk meg a digitális átállást 2013-ban, így a kor színvonalának megfelelő a képi megjelenésünk. A trendnek megfelelően pedig saját oldalunk mellett a www.nyiregyhaza.hu városi webportálon is on-line jelleggel, folyamatosan nyomon követhető adásunk.

Több mint tévé

Már tíz éve a cég profilja bővült. Ma már Város-Kép Nonprofit Kft. néven a Nyíregyházi Televízió mellett, Nyíregyházi Napló néven az önkormányzati ingyenes hetilapot, és az ezekhez tartozó weboldalakat (pl. www.nyiregyhazitv.hu), valamint Nyíregyháza Megyei Jogú Város hivatalos honlapját, a www.nyiregyhaza.hu oldalt is cégünk üzemelteti. A műsorok előkészítését, promócióját megkönnyíti, hogy a Város-Kép Kft. másik két médiuma, a Nyíregyházi Napló hetilap és a www.nyiregyhaza.hu információs webportál folyamatos kölcsönhatásban dolgozik együtt.

A szakma is elismer: Helyi Érték

A Nyíregyházi Televízió technikai felszereltségét, munkatársai létszámát, sugárzási körzetét és nézettségét tekintve az ország legnagyobb helyi televíziói közé tartozik. Számos jelentős elismerést tudhat magáénak az elmúlt évtizedekből. 1999-től 2002-ig a televízió minden évben elnyerte a helyi televíziók legrangosabb hazai kitüntetését, a Helyi Érték Díjat, 2003-ban Híradónk különdíjat kapott, 2004-ben és 2008-ban a magazin kategóriában, 2005-ben pedig Híradó kategóriában kaptuk meg a Helyi Érték Díjat. A sor nem ért véget az előző évtizedben: csak az elmúlt három esztendőben négy alkalommal kaptuk meg az elismerést, legutóbb 2015 májusában, a helyi televíziók hírműsorainak „versenyében” kaptuk meg a díjat – sokadszorra.

Nonstop adás

A médiaszolgáltatás műsorideje napi 24 óra, amelyből kiemelkedik a közszolgálati műsorszámok közlésére szánt műsoridő. A délutáni hatos kezdést másnap reggel fél héttől (hétvégén: héttől) az előző napi tartalmak ismétlése követi, a köztes időszakban a Képújság lapjairól informálódhatnak. Az idén 30 éves Nyíregyházi Televízió főként a vételi körzetében és a megyében zajló eseményekre, történésekre koncentrál, adott esetben leképezve helyi vonatkozásokra az országos ügyeket.

Bőséges tartalom

Tematikai szempontból a közélettől a társadalmi eseményeken, civil történések bemutatásán át például a gazdasági, egészségügyi, kulturális szféra eseményeinek krónikása. A munkatársak elsősorban napi híradót, közéleti- és sportműsorokat, stúdióbeszélgetéseket, tematikus magazinokat készítenek, melyek skálája széles.

A térség szeme, hangja vagyunk az országra

A Nyíregyházi Televízió műsorkészítőként bekapcsolódik az országos vérkeringésbe. Hosszú évek óta az MTVA hivatalos gyártó partnerei vagyunk, ami azt jelenti, hogy Nyíregyházán túl egész Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből, sőt, gyakran a tágabb térségből is készítünk különböző témákban tudósításokat, riportokat, melyek jellemzően a Nemzeti Hírcsatornán és a Nemzeti Főadón (M1, Duna TV) jelennek meg.

Fotó: MTI