Állati Zoona

Állatbarát magazin

A műsor tartalmából:

A Nyíregyházi Televízió állatbarát műsorának következő adásában a Nyíregyházi Állatpark Trópusi házába a lustaság szimbólumaként közismert lajhárok kifutójához hívjuk Önöket. A világ óceánjaiban több mérgező halfaj él, melyek közül néhány szinte láthatatlanul olvad be környezetébe, míg akadnak olyan fajok, amelyek harsány, élénk színezetükkel jelzik, hogy nem érdemes velük ujjat húzni. Az Állatpark Ócenáriumában az olykor láthatatlan mérgező halfajokat kaptuk lencsevégre. A kanári szó hallatán az emberek többségének egy apró sárga madár jut az eszébe. Miközben ez a kismadár több száz színváltozatban létezik. Színpompás tollruhájuk egy kellemes hanggal párosul, habár a közhiedelemmel ellentétben csak a hím kanárik énekelnek. Műsorunkban tartási tippeket adunk mindazoknak, akik hobbiállatként a kanári mellett döntenek. És, mi a teendőnk, ha kölyökkutya érkezik a családba? Állatorvosi jótanácsok négylábú barátunk hosszú és egészséges életéhez!

Vetítések: szerda 18.30, csütörtök 7.00 és 19.30, péntek 8.00 és 21.30, szombat 9.30, vasárnap 8.00 és 21.00