Állati Zoona: Állatbarát magazin (12+)

Állatbarát magazin

Legendák és tévhitek, amelyek az állatokról szólnak. Az Állati Zoonában az állatvilág népszerű mítoszai és a valóság!

Szerkesztő: Helmeczy Éva

A júliusi műsor tartalmából:

A zsiráf hatalmas szíve, az elefánt óriási agya, vagy a homoki tigriscápa revolver fogsora csak néhány figyelemre méltó példa arra, hogy az állatok számtalan olyan különleges adottsággal, képességgel bírnak, amelyek bennünket embereket ámulatba ejtenek. Extrém rejtett képességek és rekorderek az állatvilágból, az Állati Zoonában!

Az Oroszlánkirályban híressé vált Pumbaa kifutóját előszeretettel keresik fel a Nyíregyházi Állatpark vendégei. Azt azonban sokan nem tudják, hogy a varacskos disznókon kívül két kevésbé közismert egzotikus vaddisznófélét is bemutat a park. Magazinunkban a Pézsma pekarikat és az Ecsetfülű disznókat is lencsevégre kaptuk.

És, már nemcsak a kullancsok, bolhák, hanem a szúnyogok is veszélyt jelenthetnek kedvenceinkre. Műsorunkban a szívférgesség elleni védekezésre figyelmeztet az állatorvos.

Állati Zoonával legközelebb 4 hét múlva jelentkezünk, addig is vigyázzanak magukra és kedvenceikre!

Vetítések: szerda 18.30, csütörtök 7.00