Állati Zoona: Legek a Sóstó Zooban,Indiai orrszarvú borjú született, a trauma nem kerüli el kedvenceinket sem (+12)

Állatbarát magazin

Legendák és tévhitek, amelyek az állatokról szólnak. Az Állati Zoonában az állatvilág népszerű mítoszai és a valóság!

Szerkesztő: Helmeczy Éva

A január 11-ei műsor tartalmából:

Legek a Sóstó Zooban! Az Állati Zoonában az állatvilág csodálatos rekordjait vesszük számba!

Indiai orrszarvú borjú született a Nyíregyházi Állatparkban! A kis rinocérosz szépen cseperedik, súlya naponta 1-2 kg-ot gyarapszik, ivarérett korában testtömege elérheti majd akár a 3 tonnát is.

A trauma nem kerüli el kedvenceinket sem, egyre gyakoribb, hogy baleset következtében szorulnak négylábú barátaink ellátásra. A gyógyulási esélyekről az állatorvost kérdeztük.

Legek az állatok között is bőven akadnak! Egyesek méretükkel, mások gyorsaságukkal vívták ki az első helyet az állatvilágban, megint mások játékosságukról vagy rendkívüli énekükről híresek! Az állatvilág csodálatos rekordjai!

Egyre gyakoribb, hogy baleset következtében szorulnak kedvenceink állatorvosi ellátásra. A modern állatorvoslásnak köszönhetően, csonttörés esetén, műtéti beavatkozással, akár 100%-os gyógyulásban is bízhatnak a gazdik.

Az Állati Zoona! Állatbarát műsorunkkal legközelebb 4 hét múlva jelentkezünk.

Vetítések: szerda 18.30, csütörtök 7.00