Közgyűlés után

Közgyűlés után: A döntések műsora.

A Közgyűlés után a Nyíregyháza Megyei Jogú Város képviselő-testületi ülései kapcsán készülő visszatekintő műsor. Félórás adásunkban felszínre kerülnek az aktuális döntések, határozatok, napirendek, részben a véleményeken keresztül.

A szeptember 29-ei ülés tartalmából:

Közgyűlés – Több mint 20 napirendi pontról döntöttek a képviselők

Több mint 20 napirendi pontról döntöttek a képviselők Nyíregyháza MJV szeptemberi közgyűlésén, ahol elfogadták többek között az önkormányzat Helyi Esélyegyenlőségi Programját, a parkolóhelyek létesítéséről, valamint a fizető parkolók üzemeltetésének szabályozásáról szóló önkormányzati rendelet módosítását, és a közterületi térfigyelő rendszerről szóló önkormányzati rendelet módosítását is. A két közgyűlés között történtek összefoglalójával kezdte meg a munkát Nyíregyháza MJV közgyűlése csütörtökön. A kisfilmet a vetítést követően a polgármester szóban is kiegészítette. Méltatta a Turisztikai Nonprofit Kft. gondozásában megjelent új Nyíregyháza könyvet, valamint a Városkép Nonprofit Kft. és az önkormányzati cégek és intézmények szervezőinek munkáját, melynek eredményeként ismét, harmadik alkalommal is Marketing Fővárosa díjat nyert a megyeszékhely, valamint Európa Zöld Városa nemzeti díj harmadik helyezését is megkapta a település. Elmondta továbbá, hogy a napokban részt vett a MJ Városok közgyűlésén, amelynek az emelkedő energiaárak miatt a költségek és azok kezelése volt a fő napirend.

Vetítések: csütörtök 18.30, péntek 07.00