Nyíregyháza Most - közéleti magazin (12+)

kedd, csütörtök

Közéleti magazin

Minden kedden és csütörtökön (másnapi ismétlésekkel) jelentkezik a Nyíregyházi Televízió közéleti magazinja, a Nyíregyháza Most. Ha érdekli, mit történik Nyíregyházán most, ha a hírek hátterébe is bepillantana, ha részletesebben érdekli egy-egy fontos téma, akkor kövesse figyelemmel a félórás műsort!

A műsor szerkesztője: Tarczy Gyula

Az április 16-ai műsor tartalmából:

Tudta? Június 9-én három választást is tartanak Magyarországon!

Június 9-én egyszerre három választás is zajlik majd Magyarországon. Az EU parlamenti választás időpontjához lett igazítva 2024-ben az önkormányzati választás, melynek részeként a nemzetiségi képviselőkre is voksolhatunk. A részletekről Dr. Szemán Sándor, címzetes főjegyzővel beszélgetett Tarczy Gyula, a Nyíregyházi Televízió és a Nyíregyházi Napló főszerkesztője.

A kampányidőszak holnap, azaz április 20-án indul, melynek során a jelöltek és

jelölőszervezetek elkezdhetik gyűjteni az ajánlásokat. Fontos tudni, hogy a június 9-i

választással összefüggésben a napokban postázták az értesítőket, a korábbiaknál

még részletesebb tájékoztatással. A legfontosabb információ, hogy hol, melyik

szavazókörben és milyen címen szavazhat a választópolgár, milyen érvényes

okmányokkal kell rendelkeznie és hasznos információkat kaphat arra is, ha például

nem tartózkodik az állandó lakóhelye szerinti településen, tud-e, és ha igen, hogyan

tud szavazni, nem mindegy ugyanis, hol tartózkodunk aznap, mert ez

befolyásolhatja a lehetőségeinket. Illetve néhány egyéb praktikus tudnivaló is

szerepel benne, például a mozgóurnás szavazásra való jelentkezés. és érdemes már

most ellenőrizni a személyi okmányaink érvényességét, hogy ezek ne csak most,

hanem egészen június 9-ig is érvényesek legyenek. Ha valakinek péntekig nem

érkezett meg az értesítő, érdemes utánajárni dr. Szemán Sándor címzetes főjegyző, a

Helyi Választási Iroda vezetője szerint, ennek a végső határideje április 19-e volt.

Várja Önöket a műsorvezető, Tarczy Gyula!

Vetítési időpontok: csütörtök 18.30, péntek 9.00