Vetítő

hétfő, szerda

NYTV 30-BÓL: VETÍTŐ

A nyári műsorrend részeként változik az idén 31 esztendős Nyíregyházi Televízió múltidéző műsorának vetítési időpontja.

A Vetítõbõl a következõ hónapokban hétköznap hétfõn és szerdán 19.30-tól láthatnak friss mûsort (kedd és csütörtök esti, 21.25-ös ismétléssel). Ami viszont marad: a hétvégi újranézés lehetõsége szombat 19.30-tól és vasárnap reggel 8.30-tól, amikor mindkét részt megtekinthetik, egymás után.

A május 21-ei műsor tartalmából:

FIRENZE; PÜNKÖSDI SOKADALOM

A legtöbb televíziós kolléga, ha szabadság idején elutazik egy különleges helyre, filmet készít. Először rendszerint saját maga, a bátrabbak rögtön a szélesebb közönség számára. 1999-ben így készítettek egy rövidfilmet Firenzéről Bocskai Magda és Négyesi Péter szerkesztő kollégáink, akik kis kézi kamerát vettek a kezükbe, rögzítették mindent, amerre megfordultak. Legyenek Önök is útitársaink a reneszánsz bölcsőjének is tekinthető városban.
Szintén az ezredforduló környékén volt  egy nagyszabású rendezvény - Pünkösd alkalmával - a Sóstói Múzeumfalu területén. Ebből idézünk a második részben.

Vetítések: hétfő 19.30, kedd 8.00 és 21.30, szerda 9.30, szombat 7.00 és 19.30, vasárnap 8.30

A május 23-ai műsor tartalmából:

SORSOK: KETTEN TOLÓSZÉKBEN

KENUZÁS A BODROGON

Ma este ismét egy epizód következik Csépány Zsuzsa Sorsok című sorozatából, 1998-ból.
A mai történet szereplői mindketten tolószékbe kényszerültek. Az idős rokkantnyugdíjas apa és az ápolásra szoruló fia hétköznapjaiba pillanthatnak be, amely igazi megpróbáltatás nap mint nap.
Ez a film abban az évben a Helyi és Regionális Televíziók fesztiválján fődíjban részesült.

Adásunk záró részében egy különleges evezésre invitáljuk Önöket, egy zenés etűd segítségével. A Nyírí AFK és Csordás László kisfilmje a Bodrog szépségeit tárja elénk.

Vetítések: szerda 19.30, csütörtök 8.00 és 21.30, péntek 9.30, szombat 20.00, vasárnap 7.00 és 9.00