Vetítő

hétfő, szerda

NYTV 30-BÓL: VETÍTŐ

Az április 6-ai műsor tartalmából:

DÍSZPOLGÁR: DR. SZABÓ GYULA

Folytatjuk Díszpolgár című sorozatunkat. A mai rész szereplője dr. Szabó Gyula sebész, érsebész főorvos, aki ezer szállal kötődött a város kulturális életéhez. Munkássága elismeréseként 2003-ban kapta meg Nyíregyháza elismerő címét, sajnos már 2005 óta nincs közöttünk. Ez a felvétel 2013-ban készült, melyben hozzátartozói mesélnek róla.

Vetítések: kedd 19.30, szerda 8.00, szombat 19.30, vasárnap 8.30

Az április 7-ei műsor tartalmából:

WERKli - WATERLOOI CSATA

2011-ben WERKli címmel készült egy sorozat a Nyíregyházi Televízióban, mely a Móricz Zsigmond színházban futó darabok színpadra állítását követte le. Olasz Bertalan szerkesztő ezúttal Lengyel Menyhért Waterlooi csata című színdarabjának bemutatójára készülő Lendvai Zoltán rendezővel, szereplőkkel és a stáb tagjaival beszélgetett.

Vetítések: szerda 19.30, csütörtök 8.00 és 19.30, péntek 8.00, szombat 20.00, vasárnap 9.00