Vetítő

hétfő, szerda

NYTV 30-BÓL: VETÍTŐ

Az augusztus 5-ei műsor tartalmából:

HORTOBÁGY SZÍNEI 3. RÉSZ

Folytatjuk a Hortobágy színei című ismeretterjesztő sorozatot a harmadik résszel, melynek alcíme A Tisza-tó védett területei.
Ez a tájegység a tó felső részét jelenti, itt található a legmagasabb védettségi fokozatot élvező tiszafüredi madárrezervátum. Számos itt élő és vonuló madárfaj számára jelent fészkelő és táplálékot nyújtó fontos élőhelynek.

Vetítések: hétfő 19.30, kedd 8.00 és 21.30, szerda 9.30, szombat 7.00 és 19.30, vasárnap 8.30

Az augusztus 7-ei műsor tartalmából:

HORTOBÁGY SZÍNEI 4. RÉSZ

Folytatjuk a Hortobágy színei címmel, 15 évvel ezelőtt készített négy részes ismeretterjesztő sorozatot a negyedik, befejező résszel, melynek alcíme Az öreg halastavak.
Ez a területen, amellett hogy még jelentős halgazdálkodás is folyik, számos itt élő és vonuló madárfaj számára jelent fészkelő és táplálékot nyújtó fontos élőhelyet.

Vetítések: szerda 19.30, csütörtök 8.00, szombat 20.00, vasárnap 9.00