Vetítő: Alkonytól másnapig (+12)

hétfő, szerda

NYTV 30-BÓL: VETÍTŐ kisfilmek a Nyíregyházi Televízió archívumából

A február 19-ei műsor tartalmából:

Mesél a híradó: Virág utcai gyilkosság

Ferenczik Adrienn szerkesztő-riporter a 2011-ben készítette sorozatát Mesél a híradó címmel. A Mai epizódban egy 2003 elején történt gyilkosság nyomába ered és idézi fel a megrázó esetet, valamint a nyomozás addig ismert eredményeit.

Vetítések: hétfő 19.30, kedd 8.00, 19.30, szerda 8.00, szombat 19.30, vasárnap 8,00

A február 21-ei műsor tartalmából:

Alkonytól másnapig

Rendező: Provaznik Tímea Operatőr: Miló Mihály

Janisch Attila 2004-es Filmszemlén mutatta be a Másnap című filmjét, amiért fődíjat kapott. A rendező az előkészítő szakaszban hosszú keresés eredményeként választotta Gáspár Tibort a főszerepre, türelemmel várta operatőrét Medvigy Gábort, hogy elkezdhesse a fogatásokat. A történet egyik helyszínén bepillanthattunk a felvételek folyamatába is, miközben beszél az alkotói folyamatról, a sajátos időkezelésről. Szomorú aktualitás, hogy az elmúlt év végén elhunyt a különleges látású művész, filmoperatőr.

Vetítések: szerda19:30, csütörtök 8:00, 19:30, péntek 8:00,

Vetitések: vasárnap 19:30, hétfő 8:00