Vetítő

hétfő, szerda

NYTV 30-BÓL: VETÍTŐ

A nyári műsorrend részeként változik az idén 31 esztendős Nyíregyházi Televízió múltidéző műsorának vetítési időpontja.

A Vetítõbõl a következõ hónapokban hétköznap hétfõn és szerdán 19.30-tól láthatnak friss mûsort (kedd és csütörtök esti, 21.25-ös ismétléssel). Ami viszont marad: a hétvégi újranézés lehetõsége szombat 19.30-tól és vasárnap reggel 8.30-tól, amikor mindkét részt megtekinthetik, egymás után.

A január 22-i műsor tartalmából:

CÉGÉR: FAFARAGÓ, GRILLÁZSKÉSZÍTŐ

A mai Vetítőben a 2000-es évek elején indult Cégér című sorozat két további részét tűzzük műsorra, mely napjainkban is ritka tevékenységet mutat be.
Elsőként a Szabados István kisvárdai művésztanár munkáin keresztül ismerhetjük meg az ősi idők óta létező fafaragó mesterséget, melyet ő maga is űz. A második részben a grillázs készítésébe pillanthatunk be, a Tiszavasváriban élő Kovács Béláné Irénke segítségével.

Vetítések: hétfő 19.30, kedd 8.00 és 21.30, szerda 9.30, szombat 7.00 és 19.30, vasárnap 8.30

A január 24-i műsor tartalmából:

ALBUM: KAZÁR PÁL

Tíz évvel ezelőtt készült az Album című sorozat Olasz Bertalan szerkesztő és stábja segítségével. Célul tűzték ki, hogy városunkban élő és alkotó embereket mutassanak be műsoraikban. Ma Kazár Pál zeneszerző-zenész, igazi muzsikus lélek képzeletbeli albumát lapozzuk fel.

Vetítések: szerda 19.30, csütörtök 7.30 és 21.30, péntek 9.30, szombat 20.00, vasárnap 7.00 és 9.00